U21 Avrupa Şampiyonası'ndan önce Stefan Kuntz: sonunda bir şaheser mi?

Hasan06

New member
Stefan Kuntz, beş yıldır Alman U21'lerle başarı hikayeleri yazıyor ve adı olası yeni bir milli teknik direktör olarak tartışılıyor. Çarşamba günü başlayan EM (ProSieben, ProSieben MAXX ve ran.de'de canlı) 58 yaşındaki için en zor koçluk işi olmalı.

Münih - "Her şeyin bir zamanı vardır".

U21 Avrupa Şampiyonası'nın başlamasından birkaç gün önce, Stefan Kuntz'dan bu yazdan itibaren açık olacak milli teknik direktör olarak görev hakkında yorum yapması istendi ve 58 yaşındaki - belki de birinin söylemesi gereken: hala - diplomatikti.

Onun U21'leri "mutlak önceliğe" sahip ve yine de Oliver Bierhoff, "DFB'nin zaman alacağını söyledi. Bu yüzden, kafamdaki U21lere mutlak konsantrasyonum olduğu çok açık". Yaklaşan turnuva bittiğinde, evet, o zaman "başka şeyler hakkında konuşabilir veya düşünebilirsiniz".

Kuntz'un kendisini Löw'ün halefi için ciddi bir aday olarak gördüğünü anlamak için satır aralarını okumakta usta olmanıza gerek yok. Ve daha da açık olan şey: DFB neden bunun hakkında düşünecek?

"Son birkaç yılda başardığı şey ..."
2016 yazında Kuntz, Borussia Neunkirchen, Karlsruher SC, Waldhof Mannheim ve LR Ahlen'de ilk ve sarsıntılı teknik direktör girişimleri ile DFB'ye olan bağlılığı arasında Horst Hrubesch'ten Alman U21 milli takımını devraldı.

Bir başarı hikayesinin başlangıcı olmalı. Şu anki U21 kaptanı Arne Maier, "Son yıllarda başardığı şeyi, daha fazlasını söylemenize gerek olmadığını düşünüyorum" diyor: Göreve gelmesinden bir yıl sonra U21'i Avrupa Şampiyonasına götürdü, iki yıl sonra Kuntz '' Avrupa Şampiyonu Takım Yardımcısı.

Eski Bundesliga ve milli takım forvet oyuncusu, neredeyse bir baba figürü gibi takımda popüler. Ekiple sıkı toplantılarda moralleri ve motivasyonu yüksek tutmayı bilen Kuntz, "Sistemin tamamı güvenden yaşıyor" diyor. 58 yaşındaki oyuncu aynı zamanda bir futbol uzmanı ve ekibi için işin özü olduğunda zorlu bir motive edici.

EM hazırlanmak için iki gün
Avrupa Şampiyonası'nın grup aşamasında Macaristan (24 Mart 2021, saat 20: 15'ten itibaren Prosieben ve ran.de'de canlı), Hollanda (27 Mart 2021) ve Romanya'ya karşı Alman U21'in Çarşamba gününden itibaren geçerli olacak. (30 Mart 2021), 31 Mayıs - 6 Haziran arasındaki final turunda yer almak için mücadele ediyor.

Her şeye sahip bir girişim. Ve sadece çok garip koşullar yüzünden değil: Pazartesi günü, akşam Bochum ile hala hareket halinde olan ve onu takip edecek olan Maxim Leitsch, Çarşamba günü Macaristan'a ilk maç başlayacak. Yani hazırlık yapmak, bir taktik geliştirmek, ilk dört yarışmacıyı entegre etmek ve takım ruhunu oluşturmak için tam olarak iki gün kaldı. "Zor olacak" diyor Kuntz.
 
Üst