Silahlı kişiler otobüste Belize milli takımını pusuya düşürdü

RestBet

New member
Önümüzdeki yıl Katar'da yapılacak Dünya Kupası için ilk eleme maçı olacak. Milli takım Perşembe günü Haiti'de yapılacak Dünya Kupası yarışında puan kazanmak için mücadele ediyor. Ancak yolculuk, Belize'den gelen ekip için bir şokla başladı. Port-au-Prince'e indikten sonra ekip Haiti'de saldırıya uğradı.

Orta Amerika ülkesi futbol federasyonu, futbolcuların, antrenörlerin ve süpervizörlerin otobüsünün motosikletli saldırı tüfeği taşıyan adamlar tarafından havaalanından otele giderken durdurulduğunu söyledi. Otobüse güvenlik gerekçesiyle dört polis eşlik etti. Milli takımın yolculuğuna devam edebilmesi için saldırganlarla uzun süre görüşmek zorunda kaldılar.

"Bu, ekibin asla içine girmemesi gereken bir durum. Neyse ki, oyuncular artık otelde güvende ”dedi Belize Futbol Federasyonu'ndan mesaj.

"Büyük bir korku anıydı"
Yardımcı Takım Kaptanı Deon McCaulay, “Büyük bir korku anıydı. Birlikte kalalım ve takım için en iyi kararı verelim. ”E Grubu'nda Belize, Nikaragua, St. Lucia ve Turks ve Caicos Adaları'na karşı Haiti ile birlikte oynuyor. Takımlardan birinin Dünya Kupası'na katılma hakkı olduğu düşünülüyor.
 
Üst