Şifremi unuttum - 220 milyon aptal mı?

Hasan06

New member
ABD'deki bir Alman, dijital Bitcoin değişiminin şifresini bir kağıda yazdı. Bu ne yazık ki artık ortadan kalktı - tıpkı şu anda 220 milyon dolar değerinde olan Bitcoin'e erişim gibi.
Marcus Schuler, ARD Studio San Francisco tarafından

San Francisco'da yaşayan Alman programcı Stefan Thomas, Bitcoin hesabına erişmek için şifresini unuttu. Sadece iki denemesi kaldı. Yanlış şifre kullanırsa, dijital kasa kendiliğinden imha edilecektir.Sorun: Bitcoinler 220 milyon dolar değerinde - 181 milyon avroya eşdeğer.

Almanya'dan programcı "New York Times" a bazen geceleri yatakta yatıp saatlerce o sırada hangi şifreyi kullandığını düşündüğünü söyledi. Stefan Thomas, birkaç yıl önce Bitcoin hesabını kurduğunda ve çok uzun bir şifre olan anahtarı özel bir sabit diskte sakladığında her şeyi doğru yapmak istedi. Bu da, içinde depolanan içeriği okumak için kendi parolasına ihtiyaç duyar. Adam tam olarak bu şifreyi bir kağıda yazdı. Ne yazık ki artık bulamıyor. Girmek için on deneme hakkına sahiptir, bundan sonra disk pratik olarak kendini yok eder, geriye iki tane kaldı.

Sabit sürücü üreticisi de yardımcı olamaz. Kayıp Bitcoin anahtarları büyük bir sorundur. 115 milyar avro değerinde Bitcoinlerin dijital Bitcoin cüzdanlarında uykudukları tahmin ediliyor çünkü sahipleri artık şifreyi hatırlamıyor. Stefan Thomas, sabit diski güvenli bir yerde saklamaya karar verdi. Önce beklemek ve birinin sabit diskin şifreleme algoritmasını kırabilecek zeki bir kafa bulup bulamayacağını görmek istiyor.
 
Üst