Rüyada Zeytin Görmek

Yönetim

Administrator
Yönetici
Rüyada zeytin görmek ne demek, birçok şekilde tabir olunur. Sarı zeytin kedere; yeşil zeytin mal ve kaybolan mala; siyah zeytin ölüme ve mateme işarettir.
Rüyasında zeytin yediğini görmek, iyi kimseler için mala ve kötüler için işe kedere delalet eder. Bir yerde yığılı ve küme halinde zeytin görmek, ibadete delalet eder.
Abdulgani Nablusi’ye göre; ekmekle zeytin yediğini gören bir menfaate erişir. Sarı zeytin yediğini görenin eline mal geçer ve hemen harcar. Siyah zeytin fesat, hüzün ve kederdir.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen zeytin, mal ve eşyadır. Zeytin ağacı görmek, aile ve çocukları için mübarek bir adamdır. Bazı tabirciler, zeytin ağacı, şerefli bir kadın yahut ileride amir olacak bir çocuktur ya da yüksek bir mevkidir, dediler.
Rüyada sarı zeytin görmek, dinde üzüntü ve kederdir. Zeytin ağacı görmek nedir; mal, eşya ve şerefli bir kadındır. Bir kimsenin rüyada zeytine sahip olması yahut onu yemesi, hayır ve berekettir. Zeytin, kolay elde edilen rızka sevinçle beraber bol geçime işarettir.
Rüyada zeytin temizlediğini yahut sıktığını gören kimse, çetinlik ve meşakkate düşer. Zeytin, hastalar hakkında onların kuvvetlerine işarettir. Zeytin, günahkar kimse için iman nuruna, hidayete, ilme ve Kur’an okumaya, kemiklerinde kırık ve çıkık olan kimse için kemiğinin iyileşmesi, küçük için zekaya; fakir için mala işarettir. Ancak insanın yetişmemiş yeşil zeytin yemesi, müstesnadır. Ayrıca bu rüya; üzüntü, keder, şiddet ve edeceği borca işarettir.
 
Üst