Real Zaragoza 1 Nisan 22:30 Cartagena

Yönetim

Administrator
Yönetici
Küme düşme potasındaki rakiplerinden Castellon ve Sabadell’in puanlar alması iki ekibinde işine gelmedi. İyi bir sezon geçirmeyen İspanya’nın köklü kulüplerinden Real Zaragoza düşme korkusu hissediyor. Geçtiğimiz sezon La Liga şansını son haftalarda yaşadıkları kayıplar yüzünden kaçıran ve play off’ta Elche’ye kaybeden ev sahibi ekip yaşadıkları kötü travmanın üstüne bu sezon kadroda yaşanılan değişimin kötü etkilerinden kurtulamadı. Cartagena’da savunmadan De La Bella sezonu kapattı. Cezalı olan savunmacı Navas bir başka eksik. Son 2 maçtan 4 puan çıkartan Zaragoza evinde 3 puana yakın duruyor.

İspanya İkinci Ligi'nde düşmeyi yakından ilgilendiren bir maç. Son 4 maçta 7 puan alan Zaragoza'nın bu süreçteki tüm maçlarında ilk yarıda gol oldu. Üçünde ilk yarıları önde tamamlamayı başardılar. Cartegena'nın da son 4 karşılaşmasının ilk yarılarında gol atıldı. İki tanesi 45+3'te geldi. Yüksek orandan ilk yarı bir gol denenir.

Düşme hattından uzaklaşmak isteyen Zaragoza, ateş hattında olan Cartagena ile karşılaşıyor. Zaragoza, iç saha performansıyla dikkat çekiyor. Topladıkları 34 puanın 25’ini iç evlerinde kazandılar. Bu maçta da bir adım öne çıkıyorlar. Ev sahibi ekip galibiyete yakın gözüküyor.
 
Üst