Real Mallorca 1 Nisan 20:00 CD Leganes

Yönetim

Administrator
Yönetici
Mallorca tüm kredilerini tüketti. La Liga'ya direkt çıkmak istiyorlarsa artık toparlanmaları gerekiyor. Ligin boyu azaldıkça hatayı telafi etme imkanı da azalıyor. Bu yüzden kendi kalitelerine yavaş yavaş ulaşmak zorundalar. Leganes de son haftalarda istediği sonuçları alamadı. İlk iki mücadelesinden kopmak istemiyorlar. İki takım da kazanmayı çok istiyor ancak bunu risk alarak yapmaya çalışacaklarını sanmıyorum. Zorlu maçta tercihim ilk yarı beraberliği yönünde.

Mallorca farklı kaybettiği Fuenlabrada deplasmanında çok istisnai bir maç oynadı. Önce kalecinin büyük hatasıyla geriye düştüler, ardından yine kaleciyle defans hattı arasındaki anlaşmazlıktan çok basit bir gol daha geldi. Üstüne tartışmalı bir penaltı kararıyla devreyi 3-0 geride kapattılar. Tekrar aynı ölçüde şanssızlık yaşayacaklarını düşünmesem de son üç maçta kaybedilen yedi puanın takımı mental olarak etkilediği açıkça görülüyor. Leganes bu maçı kazandığı takdirde rakibiyle puan farkını dörde indirerek La Liga yolunda önemli bir adım atma şansına sahip. Son beş deplasmanın dördünde skor bulmayı başardılar. Şanslarını yine sonuna kadar zorlayacaklardır. Önerim karşılıklı goller.

Zirve takibini sürdüren ancak formsuz olan iki takım karşı karşıya gelecek. Mallorca, son üç maçında sadece bir puan alabildi ve Leganes de iki maçtır galip gelemiyor. Acilen toparlanmaya ihtiyaçları var fakat savunmada aksıyorlar ve hücumda etkili olamıyorlar. Her iki takımın da ilk önceliğinin yenilmemek olacağını düşünüyorum. Bu yüzden ilk yarıda eşitlik bozulmayabilir.