Norveç 27 Mart 20:00 Türkiye

Yönetim

Administrator
Yönetici
Norveç şartlarını zorlamadan Cebelitarık engelini aştı. İdeal kadrolarını hocası sahaya sürerek işini şansa bırakmadı. Sörloth, Odegaard, Haaland üçlüsü en büyük kozları olacak. Milli takımımız için muhteşem bir başlangıç oldu. Hollanda galibiyeti grubun tüm dengelerini bozabilir. Burak Yılmaz, Hakan Çalhanoğlu ve savunmamız son derece iyi performans gösterdi. Şenol Güneş uzun süredir yer almadığımız Dünya kupasına götürmek için elinden gelenin fazlasını yapıyor. Taraf galibiyeti yerine 2.5 üst öneriyorum.

A Milli Takımımız, grubun favorisi Hollanda karşısında kazanarak elemelere moralli başladı. Öncelikle maçın Norveç'te değil İspanya'da oynanacağını belirtelim. Hollanda karşısında ilk yarıda oldukça akıllı futbol ortaya koyduk. Topun daha çok onlarda kalmasını kabullenip kontra ataklarla etkili olmayı planladık ve bunu kusursuz yerine getirdik. İlk yarıda tüm planlarımız tuttu ancak ikinci devrede oyunumuz düştü. Savunmaya fazla gömüldük ve üst üste yediğimiz gollerle maçı zora soktuk. Burak Yılmaz'ın frikik golü şok yaşayan milli takımımıza hayat verdi. Son dakikada Uğurcan'ın kurtardığı penaltı da averaj için çok iyi oldu. Açıkçası Hollanda karşısında 2. yarıda oynadığımız futbol beni düşündürüyor. Norveç karşısında benzeri olursa çok zor duruma düşeriz. İki kaliteli golcüye sahipler. Malaga'da bol pozisyonlu karşılaşma bekliyorum. Tercihim 2,5 gol üstünden yana.

Elemelere iyi başladık ve Hollanda'yı 4-2 yendik ama rakip bir de penaltı kaçırdı. Kontratak futbolunu benimsedik ama geride kaldığımızda pozisyon verdik. Kornerlerden baskı yedik. Norveç forvetleri, Hollanda forvetlerinden daha yetenekli. İspanya'daki mücadelede Olimpiyat'takinden daha farklı oynamamız şart. Ben gollere yöneldim. En az 3 gol bekliyorum.

A Milli Futbol Takımımız 2022 yılında Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası elemelerine Hollanda karşısında 4-2’lik skorla kazanarak çok iyi başladı. Norveç ise oldukça üstün oynadığı karşılaşmada Cebelitarık önünde sahadan 3-0’lık skorla galip ayrıldı. A Milli Futbol Takımımız gol bulmakta zorlanmıyor. Ancak kalemizde Hollanda karşısında çok pozisyon verdik. Erling Haaland ve Alexander Sörloth başta olmak üzere Norveç’in hücum hattında oldukça formda ve yetenekli isimler bulunuyor. Yüksek skor izleyeceğimizi tahmin ettiğim müsabakada önceliğim karşılıklı gol var bahsi olacaktır.