Hükümet geri adım attıktan sonra kulüpler rahat bir nefes alabilir

RestBet

New member
Paskalya kilitlenmesi yok, profesyonel liglerde ara yok. Başlangıçta bir Paskalya tatili için planlanan karar artık iptal edildikten sonra, Alman profesyonel sporları da tatillerde planlandığı gibi oynamaya devam edebilir. Başbakan Angela Merkel, Çarşamba günü Başbakan ile kısa süreli değişim konferansından sonra, bunun sorumluluğunu üstleneceğinizi söyledi. "Benim hatamdı. Tüm vatandaşlardan özür dilerim. Bundan tamamen ben sorumluyum. Kafam duvardan geçerken, duvar her zaman kazanır - bu benim uzun deneyimim, ”dedi Merkel.

Kararın nedeni, politikacıların - başlangıçta karar verildiği gibi - Maundy Perşembe ve Kutsal Cumartesi'yi dinlenme günleri olarak ilan etselerdi çok fazla takip sorununun ortaya çıkmasıydı. "Paskalya'dan nefret etme fikri, en iyi niyetlerle tasarlandı. Çünkü salgının üçüncü dalgasını kesinlikle yavaşlatıp tersine çevirmeyi başarmak zorundayız. Bununla birlikte, sözde Paskalya tatili fikri kusurluydu, iyi nedenleri vardı, ancak kısa sürede yeterince uygulanamadı. Devlet başkanlarıyla şaşırtıcı bir şekilde toplanan toplantıdan sonra Merkel, eğer maliyet ve fayda makul bir oranda olacak şekilde uygulanabiliyorsa ”dedi.

Bu da Bundesliga ve diğer profesyonel ligler için aylardır seyircisiz ve hijyen konseptleriyle koşan basketbol, hentbol, voleybol ve buz hokeyindeki diğer profesyonel ligler için zorunlu bir molanın masadan kalktığı anlamına geliyor. Alman Futbol Ligi (DFL), Paskalya Cumartesi'den Paskalya Pazarına kadar planlandığı gibi oynamanın mümkün olacağını zaten varsaymıştı.

Berlin belediye başkanı heyecan yarattı
Federal ve eyalet hükümetlerinin büyük Paskalya planının devrilmesinden önce bile Çarşamba günü yaptığı açıklamada, "DFL'nin şu anda buna karşı çıkan hiçbir bilgi veya olgusal nedeni yok" dedi. Paskalya Cumartesi günü RB Leipzig ile FC Bayern Münih arasındaki en iyi maçın olduğu 27. maç günü (18:30) ve Paskalya Pazar günü Berlin City Derby Union, Hertha'ya karşı (18:00, her ikisi de WELT spor kordonunda) gerçekleşebilir. planlandığı gibi yürüyüş.