Gürcistan 28 Mart 19:00 İspanya

Yönetim

Administrator
Yönetici
Yunanistan ile 1-1 berabere kalan İspanya, gruplara kötü başladı. Ancak İsveç deplasmanında 1-0 mağlup olan Gürcistan karşısında hata yapacaklarını düşünmüyorum. İspanya bu grubu yine lider tamamlayacaktır. Bu maçta en az 2 farka ulaşmasını bekliyorum.

İspanya, Yunanistan'la berabere kalırken bana göre rakibin iyi oyunundan çok kendi hataları nedeniyle başarısız oldu. Yunanistan topu aldığında kontra bile düşünmeyen, rakibi zorlamayan bir oyun oynadı. Buna rağmen İspanyollar hücumda çok tekdüze ve sakin oynayınca maçı koparamadılar. Henüz ilk maçta puan kaybı yaşayan Luis Enrique'nin öğrencileri aynı hatayı tekrarlamamak adına daha dikkatli olacaktır. Gürcistan, İsveç karşısında fena değildi ama bu sefer çok daha güçlü bir rakiple karşılaşıyorlar. İspanya'dan bu sefer gollü bir galibiyet bekliyorum.

Gürcistan deplasmandaki İsveç maçında tahminimden daha dirençli bir görüntü sergilemesine rağmen sahadan tek golle mağlup ayrıldı. Ev sahibi ikinci maçında grubun en büyük favorisi İspanya'yı ağırlıyor. İspanyollar ilk maçta tam bir hayal kırıklığı yaratarak sahalarında Yunanistan'la berabere kaldı. Top hakimiyetindeki ezici üstünlüklerine rağmen rakip ceza sahası civarında hiçbir şekilde yaratıcılıklarını sergileyemediler ve çok az pozisyon üretebildiler. Bu karşılaşmada işi biraz daha sıkı tutarak devreyi önde kapamalarını bekliyorum.