Elon Musk, BTC Ödeme Seçeneği Eklerken Bitcoin Doların Gücüne Rağmen Yükseliyor

RestBet

New member
Tesla CEO'su Elon Musk, elektrikli araç üreticisinin kripto para birimini bir ödeme seçeneği olarak kabul ettiğini söylemesinin ardından Bitcoin Çarşamba günü erken saatlerde sıçradı. Musk'ın Twitter duyurusu doların gücünü gölgede bırakarak kripto para biriminin teklifini korumasına yardımcı oldu.

Musk, 7:02 UTC'de "Artık Bitcoin ile bir Tesla satın alabilirsiniz," şeklinde tweet atarak, ödemelerde alınan kripto para biriminin nakde dönüştürülmeyeceğini, yani şirketin halihazırda oldukça büyük olan bitcoin zulasına katkıda bulunduğunu sözlerine ekledi.

Musk'ın duyurusunu takiben Bitcoin, Salı günü 53.000 dolardan destek savunduğu için 54.700 dolardan 56.000 doların üzerine çıktı. Tesla, Şubat ayı başlarında 1,5 milyar dolar değerinde bitcoin (BTC, +% 3,28) satın aldığını duyurdu ve kripto para biriminin rezerv varlık olarak çekiciliğini doğruladı.

Kaydolarak CoinDesk ürünleri hakkında e-postalar alacaksınız ve hüküm ve koşullarımızı ve gizlilik politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Elektrikli araç üreticisinin kriptoyu ödeme olarak kabul etmesi şüphesiz manşetlerde yer alacak olsa da, Musk bu yılın başlarında Tesla’nın bitcoin yatırımını duyurduğunda muhtemelen yapacağını söylediği bir şeydi. En az onun kadar önemli olan şey, Tesla'nın kendi bitcoin düğümlerini işlettiğini ve şirketin - ve CEO'sunun - kripto para birimine daha da fazla taahhüt verdiğini göstermesidir.

"Tesla'nın Bitcoin ödemelerini kabul etmesi ve kendi Bitcoin düğümlerini çalıştırması büyük ölçüde yükselişe geçti. Tüccar ve analist Alex Kruger tweet attı.

Musk'ın açıklaması, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell'ın bitcoin'i değişken bir spekülatif varlık olarak adlandırmasından iki gün sonra geldi.

Basın zamanında, Bitcoin 55.300 $ civarında el değiştiriyor ve bu da gün içinde% 3.6'lık bir kazancı temsil ediyor. ABD'nin gücüne rağmen kripto para birimi daha yüksek işlem görüyor. döviz piyasalarında dolar. Doların ana para birimlerine karşı değerini izleyen dolar endeksi (DXY), 24 Kasım'dan bu yana en yüksek seviye olan 92,52'ye yükseldi.

İki varlık Mart 2020'den bu yana çoğunlukla zıt yönlerde hareket etti. Bununla birlikte, ters korelasyon son günlerde biraz zayıfladı ve DXY'nin dört ayın en yüksek seviyelerine yükselmesinin ortasında Bitcoin ticareti 50.000 doların üzerinde sabit kaldı.

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, kripto para birimi şimdi neredeyse azalan bir trend çizgisi engeline yaklaşıyor.
 
Üst