CF Fuenlabrada 29 Mart 22:00 Real Mallorca

Yönetim

Administrator
Yönetici
Leganes deplasmanında kazanan Fuenlabrada rahat duruma geldi. Düşme hattıyla puan farkını açan takımda stres epey azaldı. Son iki maçta beş puan kaybeden Mallorca'nın ilk iki hedefinde avantajını koruması için toparlanması lazım. Hücumda son dönemde istediklerini yapamadılar. Fuenlabrada karşısında daha agresif yapıda olmalarını bekliyorum. Mallorca'nın zor da olsa kazanacağına inanıyorum.

Mallorca için alınacak galibiyet büyük anlam ifade ediyor. Son 2 maçta yaşanan kayıplara bir yenisi eklenirse şansı azalabilir. Şampiyonluk yarışında Espanyol ile soluk soluğa geçen bir mücadele içindeler. Ufak nüanslar belirleyici olacak. Fuenlabrada üst grupta yer alan Leganes'i akıllı bir oyunla devirmeyi başardı. Orta sıralarda puan olarak rahat durumdalar. Hedef eşliğinde yüksek orandan Mallorca galibiyeti öneriyorum.

İki ekip bu sezon üçüncü kez karşılaşacak. Ligdeki maçı Fuenlabrada deplasmanda 3-2 kazanırken, devrede de 2-1 galipti. Kupa mücadelesinde ise 90 dakika 1-1 bitti ve ilk yarıyı 1-0 Mallorca önde tamamladı. Turu geçen taraf penaltı atışları sonucunda Fuenlabrada oldu. Mallorca, bu iki maçın rövanşı için sahaya çıkacak. İlk yarıda yine gol bekliyorum.

Espanyol ile liderlik mücadelesi veren Mallorca, son iki maçında 5 puan kaybetti. Liderliği tehlikeye atarken ikincilik koltuğu için de alttan gelen rakipleri umutlandırdılar. Yine de bu karşılaşmadan puan aldıkları takdirde ligin tepesine yükselecekler. Fuenlabrada ise beraberlikleriyle dikkat çekiyor. Ligde oynadıkları 30 maçta 15 kez berabere kaldılar. Geçen hafta ise yükselme yarışında olan Leganes’i deplasmanda mağlup etmeyi başardılar. Mücadelede 2-3 gol aralığını tercih edeceğim.

Son iki maçta beş puan bırakan Mallorca belki de olabilecek en kötü noktada düşüş yaşadı. Altı gün içinde üç maça çıkacakları çok kritik bir viraja giriyorlar. Bu maçtan sonra doğrudan rakipleri Leganes'le karşılaşıp ardından çok uzun bir yolculukla Kanarya Adaları'nda Las Palmas'a konuk olacaklar. Son dönemde alınan kötü sonuçlarda hücumdaki verimsizliklerinin payı büyüktü. Sakatlığının ardından kadroda olması beklenen Galarreta'nın (os) dönüşü oyunlarına biraz hareketlilik katabilir. Fuenlabrada iç sahada çok zor kaybediyor ama Mallorca da iyi sonuç için riskler almak zorunda. Karşılıklı goller bekliyorum.