Azerbaycan 30 Mart 19:00 Sırbistan

Yönetim

Administrator
Yönetici
Sırbistan grupta geride bıraktığı 2 maçından 4 puan çıkardı! İlk maçında 1-0 geriye düştüğü müsabakada İrlanda Cumhuriyeti karşısında 3-2 kazandılar. İlk yarısını 2-0 geride tamamladıkları ikinci karşılaşmada ise grubun favorisi olarak gösterilen Portekiz ile berabere kaldılar. Zorlu fikstürü geride bırakan Sırbistan'ı 3 puana yakın görüyorum. Oranı yükseltmek adına taraf bahsine ek olarak 2.5 üstünü alabiliriz.

A Grubu'nun zayıf takımlarından Azerbaycan ilk maçında Portekiz deplasmanındaydı. Oyun boyunca çok etkili olamayıp rakibe de çok fazla pozisyon şansı tanımalarına rağmen tek gollü bir yenilgi aldılar. Daha farklı bir skorla da kaybedebilirlerdi. Portekiz maçından sonra Katar'la bir hazırlık maçı yaptılar ve orada da kaybetmelerine rağmen daha dengeli bir oyun sergilediler. Sırbistan ise İrlanda ve Portekiz maçlarından dört puan çıkarırken gollü sonuçlara imza attı. Özellikle Portekiz'e karşı devreyi iki farkla yenik kapamalarına rağmen beraberliği kurtarmaları önemli bir direnç göstergesiydi. İki maçta da savunmada güven vermediklerini söyleyebiliriz. Azerbaycan zayıf bir takım olsa da sahasında rakiplerine zor anlar yaşatabiliyor. Sorunlu Sırbistan savunmasını da zor duruma düşüreceklerine inanıyorum. Karşılıklı goller değerlendirilebilir.