Arnavutluk 28 Mart 19:00 İngiltere

Yönetim

Administrator
Yönetici
İki ekipte gruba zayıf rakipleri karşısında galibiyetle başladı. İngiltere’de kaleci Pickford, orta sahadan Henderson, Saka ile Grealish, hücum hattından Sancho ve Rashford kadroda yok. Son 6 maçında kaybetmeyen Arnavutluk form tuttu. Fakat güçlü İngiltere karşısında işleri zor. Savunmadan Dermaku, orta sahadan Abrashi ve forvetler Bekim Balaj ile Sadiku kadroda olmayan isimler. Gollü bir maç bekliyorum. İngiltere uygun rakip karşısında en az 2 farklı kazanabilir.

Uluslar Ligi'ndeki kategorisinde iyi işler yapan ve Dünya Kupası elemelerine Andorra deplasmanındaki 1-0'lık galibiyetle başlayan Arnavutluk morali olsa da İngiltere karşısında işi zor. Artık dünyanın zirvesini hedefleyen İngiltere'nin elemelerde bu tür maçlarda hata yapacağını düşünmüyorum. 2 farklı galibiyetlerini bekliyorum.

İngiltere, ölçü olarak göremeyeceğimiz maçta San Marino’yu 5-0 yenerek başlangıç yaptı. Arnavutluk ise zorlandığı mücadelede Andorra’yı 1-0 ile geçti. İngiltere, kadro kalitesiyle grubun açık ara favorisi. Euro 2020 Elemeleri’nde olduğu gibi yine rahat bir grup süreci geçireceklerini düşünüyorum. En az 2 gol bularak kazanmaları muhtemel gözüküyor.

Arnavutluk gruba Andorra deplasmanında kazanarak başladı. Güçlü takımların arasından çıkmaları imkansıza yakın olsa da üçü resmi biri özel olmak üzere son dört milli maçı kazanmış ve altı maçı da kaybetmemiş olmaları iyi bir gelişme. Bu kez zayıf San Marino'ya karşı çok rahat kazanan İngiltere ile karşılaşıyorlar. Konuk ekipte bazı önemli oyuncular eksik olsa da kadro halen daha fazlasıyla güçlü. San Marino önünde ilk milli maçına çıkan Ollie Watkins'in de gol atması bir başka olumlu gelişme. Konuk ekibin kazanmasını beklesem de tercihimi taraf bahsinden yana kullanmayacağım. 2-3 gol bandında bir skor beklentim var.

İngiltere, yeni jenerasyonu ve kaliteli kadrosuyla birlikte sadece bu elemelerin değil; bu yaz oynanacak Avrupa Şampiyonası'nın da en önemli ekiplerinden biri haline geldi. Bu tarz eleme gruplarını genelde hatasız ve bol gollü geçiyorlar. Bu karşılaşmada Arnavutluk, onları biraz zorlayabilir fakat pek fazla direnebileceklerini düşünmüyorum. Gollü bir karşılaşma olacaktır. 2,5 gol barajı bence aşılabilir.